קלאסי וטרנדי- איך זה יכול להיות?

 

עיצוב הבית, לרוב, נקבע על פי טרנדים.

 

איך אנחנו יכולים לעצב את הבית שלנו ולשמור על עיצוב עדכני שלא נכנע לטרנדים, כזה שלא ימאס ויהיה "עכשווי" לאורך שנים? הכל במינונים.

 

בבית בו פינת האוכל, המטבח והסלון מצויים כולם בחלל אחד אבחר מוקד אחד מרכזי שבו אאפשר לעצמי להתפרע על פי הטרנדים העכשוויים ואקפיד לאזן בשאר החללים במראה יותר רגוע- קלאסי.

 

אם בחרתי שהמטבח יהיה ה center piece של הבית והעיצוב שלו יהיה דומיננטי וטרנדי אני אדאג ששאר החלל יהיה רגוע יותר, עדין יותר, ניטרלי.

 

עיצוב קלאסי לא מחייב שימוש בצבעים נייטרלים.. אפשר להעז! לא חייבים מטבח לבן. הטרנד עכשיו הוא מטבח שחור בשילוב עץ או גוונים כהים של כחול..

אפשר "להיכנע" לטרנד אבל חשוב לתת את הדגש על תכנון נכון.

ריבוי ארונות גבוהים בגוונים כהים יתנו תחושה של עומס לכן אקפיד על אחסון נמוך במטבח גדול ובמטבח קטן אשלב שני צבעים, כהה למטה ובהיר למעלה.

חשוב לשים לב לגודל חלל המטבח ולתכנן כך שהמטבח יראה מרווח ויהיה פרקטי מבחינת מקומות אחסון ומשטח עבודה.

מטבח כהה הוא טרנד ארוך שחזר לאופנה לפני כ 4 שנים ונראה שהוא כאן לעוד כמה שנים לפחות.

 

כדי ליצור חיבור בין המטבח הטרנדי לשאר החלל הקלאסי אני אשתמש במוטיבים מחברים – גופי התאורה יהיו בעלי בסיס או נגיעות בשחור או עץ.

אני אקפיד על קוים מחברים בריהוט; רגלי הספה יהיו שחורות ולא כסופות, שולחן הסלון יהיה מעץ זהה לעץ במטבח ושידת הטלוויזיה תתחבר בחומר ובגוונים לרגלי הספה ושולחן הסלון.

 

את הצבעוניות אני אכניס בטקסטיל ובריהוט. ספה בצבע נועז, כריות נוי שמחות. כדי להימנע מבלגאן בעיניים אני אבחר בווילון מבד עדין בצבע אחד, בהיר ורגוע שיחזיר את הקלאסיות לחלל.

 

אם בכל זאת אחליט "ללכת על בטוח" ואבחר צבע ניטרלי / קלאסי למטבח אוכל להעז יותר בשאר החלל ולבחור ריהוט דרמטי יותר לסלון.

 

בתמונות:

-מטבח קלאסי בגוון שמנת וסלון דומיננטי עם ספה "כבדה" כהה, שידת הטלוויזיה תואמת למטבח.

-מטבח טרנדי בגוון שחור וסלון רגוע יותר עם ספה קלה בגוון בהיר יחסית.