פנטהאוז 5 חדרים בחריש

צילום: אמיר ארליך

פנטהאוז 5 חדרים בחריש

הלקוחות: זוג בני 70

 

רחל וציון פנו אלי אחרי שרכשו פנטהאוז 5 חדרים בחריש.

אחרי 32 שנים בהם גרו בדירתם בחיפה החליטו לעבור לחריש ולהתקרב לנכדים. הם רכשו את הדירה מקבלן בשלב שכבר לא ניתן היה לבצע שינויים במבנה. בחרנו יחד ריצופים, חיפויים וכלים סניטריים אבל היה לרחל חשוב להתאים את הדירה בדיוק לצרכיהם.

אחרי שבניתי להם פוגראמה על פי הדרישות שלהם הכנתי תוכניות לקבלן וליוויתי אותם עד למסירת הדירה.

מיד לאחר מסירת הדירה בחרנו קבלן שיפוצים והתחלנו לעבוד. הגדלתי את מקלחת ההורים כך שתהיה נגישה לכל מקרה שלא יבוא ויצרתי מבואת כניסה לחדר השינה כדי לשמור על הפרטיות. תכננתי מטבח מרווח ומלא אחסון עם משטח עבודה גדול ודלפק ישיבה נח. תכנון פרטי הנגרות בבית היה חלק עיקרי מהעבודה וכלל ארון לתשמישי קדושה וספרי קודש בפינת האוכל המחובר לספסל שממשיך לרוחב הסלון, ארון כניסה לבית שמכיל מקום לתליית תיקים ומעילים ואחסון נעליים. מכיוון שלדירה אין מבואת כניסה יצרתי ארון סגור ששומר על מראה נקי ומשתלב עם שאר הנגרות בחלל הסלון, המטבח ופינת האוכל שכולם יחד יוצרים את החלל המרכזי והפתוח בדירה.

בכל חדר בבית תוכנן ארון בגדים גדול שמשמש את המשפחה המורחבת המתארחת בשבתות. בחדר העבודה תוכנן שולחן מחשב ויחידת אחסון למצעים ובחדר האורחים תוכננה ספרייה פינתית גדולה.

פלטת הגוונים שנבחרה לדירה כוללת גוונים של לבן, ורוד, טורקיז, שחור, זהב ועץ בהיר. פלטה רגועה ונעימה שמשרה אוירה שלווה ומראה מרווח ונקי.

 

רחל מסכמת:

גרנו בעיר חיפה ב 42 השנים האחרונות . לפני כשנה רכשנו דירה בעיר חריש קרוב לאחת מבנותינו, קנינו פנטהאוז בשכונת הפרחים. הדירה נקנתה מקבלן  ולכן הייתה זקוקה לשינויים וכן לאבזור של כל הדירה.

בפעם האחרונה שעברתי דירה היה לפני 32 שנים לכן לא התמצאתי כלל מה אופנתי היום , מה יפה יותר ולכן חיפשתי מעצבת שתעזור לי בכל המשימות הקשורות לדירה.

קיבלתי המלצות חמות על המעצבת יעל יגר המתגוררת בחריש, ראיתי תמונות של עיצובי דירות שהיא תכננה, ולאחר פגישה עמה והתרשמות חיובית ביותר, יצאנו לדרך.

עלי לציין שנעימותה וסבלנותה של יעל התגלו מיד בתחילת התהליך וכמובן מקצועיותה הרבה.

התהליך לווה בתכנון של כל הדירה החל מהמטבח וכל חדר וחדר בבית כולל תכולתו. בסיום התכנון יצאנו למסעי קניות לאבזור הדירה.

 מסע קניות ראשון כלל בחירת ריצוף לכל הדירה ובחירת הכלים הסניטריים.

בכל שלב יעל התגלתה כמקצועית ומבינה בכל כך שהקנייה הפכה לחוויה בזכותה. ליעל חשוב ביותר הדיוק כך שאם הסכמנו שהעיצוב יהיה בצורה מסוימת, כך יהיה. היא הקפידה מאוד על כל הפרטים ואף יצרה קשר עם אשת המכירות בחנות כדי להעמיד דברים על דיוקם.

מסע קניות שני כלל בחירת הריהוט לחדרים. ארונות לכל החדרים, תוך תכנון מדויק של יעל לכל ארון וארון שיכיל את התכולה הרצויה.

יעל גם ליוותה אותי בזמן המסירה הראשונית של הדירה  ובוודאי בזמן קבלת המפתח.

 עם קבלת המפתח נכנס לדירה קבלן שיפוצים לביצוע עבודות שונות ויעל ליוותה אותו בכל שלב ושלב, בכל פרט יעל לא ויתרה ועמדה על שלה עד שהכל היה לשביעות רצונה.

למסע קניות שלישי יצאנו על מנת לאבזר את מקלחת ההורים החדשה שנבנתה, ובאותה הזדמנות קנינו גם את כל גופי התאורה המתאימים לכל הבית ואת הריהוט לסלון.

יש לציין שוב שבכל פעם נפעמתי מחדש לראות עד כמה יעל מקצועית ובעלת טעם נהדר, יודעת בדיוק מה הצרכים ההכרחיים לכל פינה לכל חדר ולכל מקלחת. 

כל הציוד שנרכש הגיע ואז יצאנו למסע קניות נוסף לקנות אקססוריז לבית. קנינו עציצים רבים וכן קישוטים ותמונות לכל חדר והכל בעזרתה הנפלאה של יעל.

אך בזה עדיין לא תמה תרומתה.

 מיד הוזמן בעל מלאכה לתלות כל מה שנקנה ויעל הגיעה כמובן לפקח ולהסביר לו היכן לתלות כל דבר ולהניח כל דבר במקומו.

אין מספיק מילים על מנת שאוכל להסביר את הערכתי הרבה ל"יעל המעצבת" וליעל החברה האכפתית, ולתרומתה הרבה עבורי.

בזכותה  ורק בזכותה הבית שלנו נראה יפה מדהים וכל פינה בו פונקציונלית ביותר.

בתחילת הדרך יצאתי למסע הזה לבדי ללא ידע כלל מה הצרכים הבסיסים  הדרושים לעיצוב דירה חדשה, מה האופנה המובילה בעיצוב דירות וכמובן היכן כדאי לקנות את הדברים.  רק בזכותה של יעל שליוותה  אותי בכל צעד וצעד במקצועיות בסבלנות,  ובנחמדות אין קץ, תוך דאגה תמידית להשלמת חלק אחרי חלק בפאזל הנקרא עיצוב הדירה.

 

הבית  יצא מושלםעל כך יעל תודתי לך מכל הלב , ושתזכי לעצב דירות נוספות בטוב טעם, סבלנות ומקצועיות כפי שאנחנו זכינו.

 

ספקים: קרמיקה, סניטריה ופרקט: זהבי עצמון. גופי תאורה: לייט דיזיין. נגרות בהתאמה אישית: נגיעה בעץ, דודו בנבניסטי. ארונות: ריביירה. ספה: הום פיקס. כורסא: ניקולטי. שולחן סלון: סימפלי ווד. פינת אוכל ומיטת חדר שינה: אסף רהיטים. ריהוט מרפסת: שבירו ריהוט גן. וילונות: בני זוהר.

אקססוריז: נושא כלים, איקאה, קניון התמונות והמתנות, בר ספיר