טיפים ודגשים לפני קניית בית.

 

קנייה של בית חדש מקבלן או "יד שניה" זו אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות ביותר בחיינו.

אחרי שבחנו את האזור והאוכלוסייה והחלטנו שכאן אנחנו רוצים לגור, נותר למצוא את הבית המושלם עבורנו!

 

אז זהו, שאין בית שהוא מושלם בדיוק לצרכים שלנו, אבל בהחלט ניתן למצוא בית שעונה על רוב הצרכים והדרישות שלנו ובעזרת חשיבה ותכנון מראש ניתן להפוך אותו לבית חלומותינו.

 

מצאתם את הבית שעונה על רוב הצרכים והדרישות שלכם? לפני שחותמים על חוזה, לפני שסוגרים את העסקה כדאי לשים לב לכמה דברים שיכולים לחסוך לנו כסף בהמשך.

זה הזמן לערב את מעצבת הפנים. פגישת יעוץ עם מעצבת פנים תוכל לסייע לכם לתכנן מראש את השינויים שאתם הייתם רוצים לבצע בבית ועם הנתונים האלו תוכלו לגשת לקבלן / בעל הנכס ולנהל איתו משא ומתן על המחיר. מעצבת תדע גם לכוון אתכם לבעיות שעלולות להיות ושכדאי לשים להן לב.

 

כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן חשוב לבקש את המפרט הטכני של הדירה לפני החתימה על החוזה ולעבור עליו, זה הזמן למשא ומתן, לדרוש שדרוגים שאינם מופיעים בסטנדרט כתנאי לחתימה על חוזה (אסלה תלויה במקום מונובלוק, הכנה למערכת קולנוע ביתי, כמות נקודות חשמל, גודל אריחי הריצוף וכו'). כמובן שלא להכל הקבלן יסכים אבל מה שניתן להכניס עכשיו כחלק מהעסקה יחסוך לכם מאוחר יותר חיוב על שינויים.

 

חשוב לבקש מהקבלן את מחירון השינויים מראש ולעבור עליו, שלא תופתעו לאחר הרכישה מהמחירים שאותם דורש הקבלן עבור כל שינוי. יהיו דברים שתוכלו להתמקח עליהם ולהוריד/ לבטל עלויות לדוגמא- ביטול קיר שטרם נבנה (יש קבלנים שדורשים תשלום עבור ביטול קיר שלא נבנה, יש כאלה שלא. בפועל, אתם חוסכים כסף בבנייה לקבלן בכך שביטלתם את הקיר והוא מחייב אתכם על כך...)

ברגע שייחתם ההסכם מול הקבלן אתם מאבדים את יכולת המיקוח שלכם!

 

בקניית דירה או בית פרטי "יד שנייה" המשא ומתן הוא מול בעל הנכס.

חשוב לבדוק טוב את התשתיות (צנרת מים וביוב, חשמל, ביסוס וכו') מומלץ לשכור שרותי יעוץ מחברה לבדק בית.

בבית ישן (מעל 10 שנים) סביר להניח שתצטרכו להחליף תשתיות, עלות לא קטנה שכדאי להיות מוכנים ולדעת מראש ולהיערך אליה.

 

אל תתביישו להרים שטיחים ולהזיז ריהוט כבד! לפעמים מטרתם להסתיר פגם כל שהוא.

תשאלו את בעלי הנכס באופן ישיר אם ידוע להם על בעיות כל שהן בבית, על פי חוק- בעל הנכס מחוייב לידע אתכם על כל ליקוי בבית. בחתימה על החוזה חשוב לציין כי בעל הנכס הצהיר על כך. כל פגם בבית הינו מקום למשא ומתן על המחיר.

 

בית פרטי בחדרה שנקנה מקבלן. הבית כבר היה בנוי וכמעט גמור. מו"מ לפני הרכישה הוזיל את המחיר ואפשר לבצע את השינויים כך שהבית יתאים לרוכשים. קומת חדרי השינה הותאמה לצרכייהם, זוג עם ילדים מתבגרים.

שני חדרים אוחדו לסוויטת הורים מפנקת, המקלחת הכללית הפכה למקלחת הורים ללא כל שינוי ומקלחת ההורים שופצה והפכה למקלחת הילדים.

מכונת הכביסה הועתקה למסדרון והילדים זכו בחדרים העונים לצרכים שלהם כמתבגרים.