משרד פרסום בחריש 

צילום: סטס קורינסקי

 

כמעצבת אני מאמינה שלקוח הנכנס לעסק מחפש חווית קניה אותה ניתן להעביר ע"י תכנון נכון ועיצוב מזמין ובכך להגדיל את היקף המכירות.

 

תכנון משרד נעשה לרוב באופן אוטומטי ותבניתי מתוך סטנדרטים הנהוגים בסביבתנו, חלוקה לחדרים, שולחנות, כסאות, מטבחון...  רובנו שוכחים לבדוק האם התכנון אכן משרת אותנו, בעלי העסק ואת הלקוחות המגיעים יום יום, כל אחד על פי צרכיו האישיים.

ניצול יעיל ומקסימאלי יכול להפוך כל חלל לבית עסק מזמין ונעים עבור לקוחותיו ולהוות בית שני לבעליו ולעובדים בו.

 

כשאני ואודל התחלנו לשבת על תהליך העיצוב אודל הצהירה "אני רוצה הכל לבן! נקי.."

שלחתי לה כמה תמנות להשראה ואז הסברתי, לבן זה לא את! זה לא מה שאת משדרת, זה לא מה שהעסק שלך משדר. העסק של אודל מורכב מכמה מחלקות, הוצאה לאור של עיתון "חריש שלי", מחלקת גרפיקה למיתוג עסקים, עיצוב טפטים ושילוט לעסקים.

המשרד צריך לשדר את מה שאת רוצה להעביר ללקוחות והוא חלק בלתי נפרד מהמיתוג שלך; צבעונית, פורצת גבולות... חשיבה מחוץ לקופסא ויוקרה.

אז לבן זה לא!

הגדרנו צרכים, חלוקת החלל לשניים, משרד סגור לאודל ובחלל הנותר 2 עמדות עבודה, מטבחון ושירותים. החלוקה בין החללים נוצרה מקיר זכוכית ענק שמעניק לכל המשרד תחושת מרחב ומשדר חשיבה מחוץ לקופסא, לא משרד סגור בקירות גבס, תוחם ונותן פרטיות אבל "פורץ גבולות". לשני קירות נבחרו הגוונים של הלוגו שממתג את העסק, ורוד וירוק שמעבירים את הצבעוניות ושמחת החיים של אודל ומכניסים את המיתוג של העסק לחלל.

נבחר פרקט למינציה בגוון אלון טבעי שמכניס חמימות ביתית.

כמו אייליינר שמדגיש את העין בקו עדין ויוקרתי תוחם את הפרקט פנל שחור וכך גם פרופיל האלומיניום של קיר הזכוכית, המטבחון הקטן והאביזרים המשלימים (מדפים, מיכלים לעציצים, מראה..) גם הם בשחור שמשדר יוקרה.

אבישג אחירם (עובדת במשרד) סיכמה: "תענוג לעבוד במשרד מעוצב".

 

אודל סולומון: "כשקיבלתי את המשרד לא היה לי מושג מאיפה להתחיל. הרגשתי שאני חייבת מישהו/י שיעזור לי לעשות סדר בראש ובאיך שהמשרד אמור להראות ולהרגיש, שיענה על הדרישות והצרכים בעבודה השוטפת. ואז הגיעה יעל. ההרגשה שיש אשת מקצוע מנוסה נתנה לי בטחון ורגיעות שהכל יצא הכי יפה שאפשר בתקציב שהיה לי להשקעה. פשוט לא הייתי צריכה להתערב. 
התחלנו בתוכניות, הספקנו להנות מהסגר שנגמר ויצאנו לקניות: תאורה, ריהוט אקססוריז וכו׳ (נשברו לי הרגליים ויעל על עקבים!) והתוצאה - פשוט מושלם, נוח מזמין ומפנק. אני ממליצה בחום, מעצבת זה חובה! זה חיסכון מטורף, זה סדר בראש, זה שותפה לכל החלטה שתלווה אתכם בהמשך וזו תוצאה שלא תוכלו להגיע אליה לבד. יעל, את אלופה! תודה רבה מכל הלב."