עיצוב הבית, לא לעשירים בלבד.

 

קניתם דירה חדשה? סיימתם שיפוץ? אולי נכנסים לדירה שכורה?

מעבר דירה כרוך בהוצאות גבוהות ולרוב, התקציב נגמר לפני שאנחנו מספיקים לעצב את הדירה. התוצאה – הבית נשאר חסר אופי, חום ורגש.

"אנו מעצבים את ביתנו ובהמשך הבית שלנו מעצב אותנו" (וינסטון צ'רצי'ל)

 

הכנסת צבע וטקסטיל יכולים להפוך כל דירה לבית חם ומשפחתי

אז איך אפשר לשדרג את הבית בעזרת תקציב מוגבל?

 

צבע

 

בחרו קיר דומיננטי בבית, יכול להיות קיר הסלון שהוא גב לספה או קיר פינת האוכל וצבעו אותו בצבע שונה משאר הבית. אל תפחדו מצבע! גוונים פסטלים יתנו לבית תחושת רוגע ושלווה, גוונים כהים יותר יכניסו דרמה לחיינו, למעזים שביננו – גוונים חדים של ירוק, תכלת, צהוב וכדומה... יכניסו הומור ושמחה.

 

 

קיר פינת העבודה נצבע בגוון כחול/אפור כהה ומעניק לחלל מראה יוקרתי                                  צילום: ליאור טייטלר

 

טקסטיל

 

ריהוט זו הוצאה גדולה ולא חייבים לקנות סלון חדש כדי לרענן את המראה הכללי של הבית. לא חייבים לקנות ספה חדשה כדי לחדש את הסלון. הוספה של כריות נוי יכולה לשדרג את המראה הכללי של הסלון אבל כריות יכולות להיות מאוד יקרות.

הפתרון: הזמנת כיסויים לכריות באתרי הקניות מחו"ל.

מחירי כריות מעוצבות בארץ נעים בין 60-300 ₪ ואף יותר. אם יש לך סבלנות אני ממליצה לחפש באתרי הקניות באינטרנט ולהזמין. ניתן למצוא כיסויים מקסימים ומיוחדים לכריות ב- 8-10 ₪ ואת המילוי ניתן לקנות בארץ ב- 10-20 ₪. אני נוהגת להזמין כיסויים מיוחדים ולהחליף את הישנים, המילוי נשאר, כך אני מרעננת את הסלון לפחות פעם בשנה.

וילונות יכניסו חום ואינטימיות לבית. לא חייבים וילון תפור בהזמנה אישית, ניתן לקנות וילונות מוכנים בחנויות טקסטיל. אורך סטנדרטי של וילונות מוכנים הינו 250 ס"מ, לכן חשוב לבדוק את גובה הפתח עליו רוצים למקם את הוילון. תליית הוילון מהתקרה ועד הרצפה יגדילו את החלל. גובה סטנדרטי של תקרה נע בין 260-270 ס"מ לכן מומלץ לתלות את הוילונות כ 10 ס"מ מתחת לתקרה ושלא יעלה על 1.5 ס"מ מהרצפה. אם התקרה גבוהה יותר ניתן למצוא וילונות ארוכים יותר, באיקאה למשל אורך הוילונות הינו 300 ס"מ כך שאפשר לקנות ולקצר.

ניתן להוסיף שטיח ומפת שולחן להשלמת המראה.

 

וילון עדין מאיקאה בחלל עם תקרה גבוהה.                                                                   צילום: ליאור טייטלר

 

אביזרים משלימים

 

עציץ יפה, קערה, פסלון, תמונה... אלו הדברים שמכניסים אופי לבית. ישנן חנויות רבות בהן ניתן למצוא אביזרים משלימים במחירים נמוכים ובשילוב נכון בחלל ניתן להגיע לתוצאות מושלמות.

חשוב מאוד לא להגזים! לא להפוך את הבית לקטלוג מוצרים של חנות לכלי בית.

                                                                     

               

עציצים קטנים במקלחת ואבני מזל למראה רומנטי. צילום: ליאור טייטלר | לוח גירים בכניסה לבית למראה צעיר. צילום: שקד שיינס