דירת גן בחריש

צילום: אמיר ארליך

 

הבית הפרטי שלי.

 

זה מרגש ומלחיץ באותה מידה, לא כמו פרויקט רגיל ללקוחות, בתור לקוחה של עצמי הייתי ממש קשה עם המעצבת שבי.יום צילום הוא כמו מסיבת סיום בה אני נפרדת מהלקוחות ומהבית אחרי תקופה אינטנסיבית יחד, צביטה בלב מלווה בשמחה והתרגשות,  כאן אני לא נפרדת, התחושה שונה אך מרגשת באותה מידה.הבית שלי הוא תזכורת יומיומית לכמה שאני אוהבת את העבודה שלי.

 

את הדירה קנינו מקבלן אחרי שנשבעתי לעצמי ולבעלי שלעולם לא נקנה דירה מקבלן אלא יד 2 ונשפץ, משהו בדירה הזו משך אותנו, הבניין כבר היה בסיום שלד, לפני ריצוף, התקציב היה מאוד מוגבל ולא אפשר לנו לעשות יותר מידי שינויים אבל הדירה הזו ענתה לצרכים שלנו ולא נדרשו שינויים במבנה.

 

הדירה יחסית קטנה אבל התקרה הגבוהה מעצימה את החלל, 3.5 מטרים שנותנים תחושה של חלל גדול יותר.

 

ב 09:00 חתמנו על החוזה וב 12:00 כבר היינו בחברת הקרמיקה לבחור אריחים וסניטריה וב 16:00 בחברת המטבחים, הכל נסגר באותו היום.

אחרי שקיבלנו מפתח, נכנס קבלן השיפוצים שאיתו אני עובדת כבר כמה שנים. קיר גבס קטן, הזזת נקודות חשמל, תאורה, מיזוג, הנמכות, צבע, והדירה הפכה מסתם דירת קבלן סטנדרטית - לבית שלנו. בית שכיף לנו לחזור אליו כל יום, לארח משפחה וחברים שכל פעם מחדש נפעמים ומחמיאים.

לקח לי יותר משנה להגיע לתוצאה שגורמת לי לחייך כל בוקר מחדש.

 

היה חשוב לי לתת לכל אחד מילדי ממלכה משלו והם היו שותפים מלאים בעיצוב, כל ילד בחר את הצבע הדומיננטי בחדר ואת הקונספט הכללי.

 

שני (מתבגרת בת 11.5) רצתה חדר חלומי, כזה שיגרום לכל החברות שלה לקנא; כוכבים, כדורים פורחים, מיטה גדולה וערסל מפנק עליו היא מבלה את רוב זמנה בחדר.

 

אריאל (בן 8), קפואריסט בנשמה, ביקש מדבקה גדולה של מעגל קפוארה ובחר גוונים של צהוב חרדל ואפור. גם אריאל קיבל מיטה רחבה ושולחן גדול שיוכל לשבת לבנות בלגו וללמוד מתמטיקה שהוא כל כך אוהב.

 

עמית הקטנה (בת 4.5) בחרה מתוך המניפה גוון סגלגל, תכננתי עבורה מיטה המשלבת כוורת לאחסון צעצועים וספרים עם במה קטנה שם היא משחקת עם הבובות ושולחן יצירה המאפשר לה לשבת שעות ולצייר.

 

חדר השינה שלנו קיבל טאצ' רומנטי ורגוע על ידי מיטה מרופדת בבד אפור, וילון תחרה עדין וגופי תאורה שהיו של סבתי, ארון קיר שמגיע עד התקרה (3.5 מ') לניצול מקסימאלי של החלל לאחסון.

 

במקלחת הילדים היה לי חשוב לבחור גוונים וטקסטורות שיתאימו לילדים קטנים כיום אך גם כשיגדלו ויתבגרו. שלא יהיה ילדותי מידי אבל שיהיה צבעוני. קלאסי, על זמני.

 

שרותי האורחים - חלל קטן שכמעט ואינו בשימוש בשגרת היומיום, שם היה לי חשוב להשקיע ולתת מראה מזמין. אני מאמינה שעיצוב ותשומת לב לחלל זה מעביר מסר; הכנסת אורחים, תרגישו בבית!

 

את חלל הסלון, פינת האוכל והמטבח היה לי חשוב לעצב בצורה פרקטית למשפחה עם 3 ילדים שמארחים את חבריהם כל יום, שני חתולים וכלבה, לכן בחרתי להכניס הומור על ידי צבעים שמחים, כריות נוי צבעוניות, שני ראשי איילים צבעוניים (פרוש שם משפחתי "יגר" הוא צייד בגרמנית...) תלויים על הקיר המרכזי שנצבע באפקט בטון חם, ספה הענקית בצבע טורקיז, ענף עץ אורן שאספנו ביער הצמוד לישוב נתלה מעל הויטרינה ועליו עציצים במקום וילון, ארגז תחמושת ישן שמצאנו משמש כמזנון מתחת לטלוויזיה, כל אלו נותנים לבית תחושת חמימות משפחתית שכיף להיות בו.

אני מאמינה שעיצוב הבית אינו רק מותרות. עיצוב משפיע על מצב הרוח, על ההתנהלות היומיומית.. כשהבית מעוצב על פי הצרכים והחלומות שלנו נקפיד יותר לשמור על הסדר שלו, נרגיש בו יותר בנוח, נרגיש בבית!