פנטהאוז בחריש

צילום: אמיר ארליך

 

תכנון דירות קבלן נעשה בדרך כלל באופן אוטומטי ותבניתי מתוך סטנדרטים הנהוגים בסביבתנו, רובנו שוכחים לבדוק האם תכנון זה אכן משרת אותנו- בעלי הבית המתגוררים וחיים בו יום יום. חלוקה חדשה של הבית תיתן מענה מדוייק לכל אחד על פי צרכיו האישיים.

גם דירת קבלן סטנדרטית אפשר לדייק ולשנות כך שתהפוך לבית חלומותינו.

הינה דוגמא לדירת קבלן שנקנתה כשהיא כבר מוכנה למסירה ועברה מהפך גדול לאחר מסירת הדירה מהקבלן ללקוח.

 

דירת 6 חדרים, כ- 136 מ"ר, פנטהאוז בפרויקט דונה בשכונת הפרחים בחריש.

הדיירים: זוג הורים + 4 ילדים (18,17,7,5), חתולה וכלבה.

תקציב לשיפוץ: כ 400,000 ש"ח

 

הלקוחות הגיעו אלי לאחר שרכשו פנטהאוז 6 חדרים כשהוא כמעט מוכן למסירה כך שלא ניתן היה כבר לבצע שום שינוי דרך החברה הקבלנית. דרישת הלקוחות הייתה חלל מרכזי מרווח שיכלול מטבח גדול עם אי וסלון. פער הגלאים של הילדים אפשר חלוקה נוחה בין החדרים כך שאפשר היה לותר על חדר אחד לטובת הגדלת החלל המרכזי וליצור פינת אוכל מתוחמת ומרווחת, מכיוון שיש 4 ילדים בבית, 2 מתבגרים ו2 קטנים נדרשה מקלחת ילדים גדולה עם שני כיורים. יחידת ההורים תוכננה "כמו סוויטה במלון" לבקשת הלקוחות.

 

לאחר תכנון ראשוני בו שיניתי כמעט כל חלל בבית; ביטלתי שרותי אורחים וחדר לטובת פינת האוכל, המטבח תוכנן בקפידה בדיוק לפי רצונות וצרכי הלקוחות. בתכנון מקלחת הילדים שמתי דגש על מקום אחסון ויצירת מרחב, במקום אמבטיה יצרתי מקלחון גדול ותכננתי ארון עם שני כיורים ומגרות אחסון גדולות ובנוסף יצרתי נישה לארון אחסון נוסף במסדרון. ביחידת ההורים תכננתי מסדרון כניסה עם ארונות בצדדים ממש כמו בבתי מלון יוקרתיים. מקלחת מפוארת ש"חודרת" לחדר השינה על ידי ריצוף משושים שמשתלב בפרקט אגוז. את המקלחת תוחם קיר זכוכית שמעניק לחדר מרחב גדול. את המיטה שהביאו איתם ריפדנו מחדש וצבענו את השידות כך שיתאימו לצבעוניות שנבחרה לחדר.

 

הכנתי הדמיה תלת ממדית של הבית כדי שהלקוחות יוכלו לחוש ולהבין את החלל טוב יותר וביום מסירת המפתח מהקבלן כבר התחלנו להרוס קירות ןלפרק את המקלחות, הריצוף וחיפויים.

 

החלפנו בדירה את כל הריצוף, החיפויים והכלים הסניטריים. התקנו מטבח ופרטי נגרות משלימים שתכננתי כך שיתאימו בדיוק לחלל ולצרכי המשפחה. קמין חשמלי שקוע בקיר גבס מעניק לסלון אוירה נעימה ןגופי התאורה נבחרו כמו תכשיטים לדירה. הספה הענקית בסלון היא הדבר כמעט היחידי שהלקוחות הביאו איתם מהבית הקודם כך שהיה חשוב לשלב אותה בצורה מושלמת עם כל הריהוט החדש, הוילונות, ואביזרים משלימים.

 

על התהליך מספרת אירה, בעלת הדירה:

 

"עשינו צעד, קנינו דירת קבלן והבנו שלמרות התכנון הלא רע של הקבלן, אנחנו רוצים התאמה מושלמת לצרכינו. בהססנות ראשונית יצרתי קשר עם יעל, עליה קיבלתי המלצות חמות, משם קבענו פגישה וחיכינו בחוסר סבלנות לסקיצות של אפשרויות. משלב הסקיצות אפשר להגיד, שיעל קראה את טעמינו וחלומותינו. בזכות חוש הטעם המושלם, הכישרון והידע - כל תוכנית עבודה חושבה בדייקנות, כל פריט נבחר בקפידה וגם הפריטים ש"כפינו" מחיינו הקודמים שולבו בהרמוניה לכדי בית מושלם עבור כל אחד ואחת מבני משפחה.

גם כשבזמן אמת לא הבנו על מה ההתעקשות לפרטים, זרמנו וכשהכל התחבר לתמונה אחת- לא היה ספק שיעל שוב צדקה.

אם הייתי משנה משהו? רק את הקבלנים שאנחנו הבאנו מיוזמתנו.

עדיף ללכת עם נותני שירות שכבר עובדים עם המעצב/ת, יש כבר יחסי עבודה מובנים והבנת "ראש". מהתחלה עד הסוף יעל צדקה בכל הצעותיה. אין ספק - יעל היא הבחירה הנכונה לכל מהפך, במיוחד אם הוא מהפך גדול".