פנטהאוז בחריש

צילום: אמיר ארליך

 

תכנון דירות קבלן נעשה בדרך כלל באופן אוטומטי ותבניתי מתוך סטנדרטים הנהוגים בסביבתנו, רובנו שוכחים לבדוק האם תכנון זה אכן משרת אותנו- בעלי הבית המתגוררים וחיים בו יום יום. חלוקה חדשה של הבית תיתן מענה מדוייק לכל אחד על פי צרכיו האישיים.

גם דירת קבלן סטנדרטית אפשר לדייק ולשנות כך שתהפוך לבית חלומותינו.

הינה דוגמא לדירת קבלן שנקנתה כשהיא כבר מוכנה למסירה ועברה מהפך גדול לאחר מסירת הדירה מהקבלן ללקוח.

 

ת.ז:

דירת 6 חדרים, כ- 136 מ"ר, פנטהאוז בפרויקט דונה בשכונת הפרחים בחריש.

הדיירים: זוג הורים + 4 ילדים (18,17,7,5), חתולה וכלבה.

תקציב: כ 400,000 ש"ח.

 

הלקוחות הגיעו אלי לאחר שרכשו פנטהאוז 6 חדרים כשהוא כמעט מוכן למסירה כך שלא ניתן היה כבר לבצע שום שינוי. הדרישה הייתה חלל מרכזי גדול שיכלול מטבח גדול עם אי ופינת אוכל מרווחת.

מקלחת ילדים גדולה ויחידת הורים "כמו במלון".

 

לאחר תכנון ראשוני בו שיניתי כמעט כל חלל בבית, ביטלתי שרותי אורחים וחדר לטובת פינת האוכל והמטבח שתוכנן בקפידה בדיוק לפי רצונות וצרכי הלקוחות. תכננתי מחדש את מקלחת הילדים, מקלחת ההורים וחדר השינה, הכנתי הדמיה תלת ממדית של הבית כדי שהלקוחות יוכלו לחוש ולהבין את החלל טוב יותר וביום מסירת המפתח מהקבלן כבר התחלנו להרוס קירות, מקלחות, ריצוף וחיפויים.

 

החלפנו בדירה את כל הריצוף, החיפוי והכלים הסניטריים. התקנו מטבח ופרטי נגרות משלימים, קמין חשמלי, גופי תאורה, וילונות, ריהוט ואביזרים משלימים.

 

על התהליך מספרת אירה, בעלת הדירה:

 

"עשינו צעד, קנינו דירת קבלן והבנו שלמרות התכנון הלא רע של הקבלן, אנחנו רוצים התאמה מושלמת לצרכינו. בהססנות ראשונית יצרתי קשר עם יעל, עליה קיבלתי המלצות חמות, משם קבענו פגישה וחיכינו בחוסר סבלנות לסקיצות של אפשרויות. משלב הסקיצות אפשר להגיד, שיעל קראה את טעמינו וחלומותינו. בזכות חוש הטעם המושלם, הכישרון והידע - כל תוכנית עבודה חושבה בדייקנות, כל פריט נבחר בקפידה וגם הפריטים ש"כפינו" מחיינו הקודמים שולבו בהרמוניה לכדי בית מושלם עבור כל אחד ואחת מבני משפחה.

גם כשבזמן אמת לא הבנו על מה ההתעקשות לפרטים, זרמנו וכשהכל התחבר לתמונה אחת- לא היה ספק שיעל שוב צדקה.

אם הייתי משנה משהו? רק את הקבלנים שאנחנו הבאנו מיוזמתנו.

עדיף ללכת עם נותני שירות שכבר עובדים עם המעצב/ת, יש כבר יחסי עבודה מובנים והבנת "ראש". מהתחלה עד הסוף יעל צדקה בכל הצעותיה. אין ספק - יעל היא הבחירה הנכונה לכל מהפך, במיוחד אם הוא מהפך גדול".